Metalowe szafki szkolne gwarantują komfort uczniom

Metalowe szafki szkolne

Lekarze ostrzegają uczniów przed noszeniem ciężkich tornistrów, zapełnionych książkami, zeszytami i przyborami. Jest to niebezpieczne dla młodego organizmu i może prowadzić do wad postawy. Najlepszym rozwiązaniem na te problemy, które mogą zaoferować szkoły, są metalowe szafki szkolne. Są najczęściej wybieranymi akcesoriami do szatni w nowoczesnych placówkach. Uczniowie uważają, że są o wiele bardziej praktyczne niż zwykłe szatnie.

Bezpieczeństwo

W szkole przebywa ogromna ilość osób, od uczniów, przez kadrę nauczycielską, ekipy sprzątające aż po pozostałe osoby. Wszyscy muszą mieć odpowiednie warunki do pracy i nauki. Dlatego metalowe szafki szkolne stanowią główne wyposażenie szatni nowoczesnych placówek edukacyjnych. Jest to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, które obecnie staje się wręcz niezbędną potrzebą. To przede wszystkim oszczędność miejsca, jak również bezpieczeństwo w przechowywaniu rzeczy osobistych uczniów. Szafki mogą być zamykane na klucz lub zamek szyfrowy. Zimowe kurtki, stroje gimnastyczne, buty czy zbędne podręczniki będą miały swoje bezpieczne miejsce. Uczniowie mogą zostawiać w nich podręczniki i zeszyty, których akurat nie będą używać, by nie dźwigać ich do domu.

Solidna konstrukcja

Niezaprzeczalną zaletą metalowych szafek szkolnych jest ich solidność oraz trwałość. Metal jest cieńszy niż drewno, dlatego jest podstawowym materiałem do produkcji szafek. Zapewnia ochronę, a ergonomiczna konstrukcja szafki nie zajmuje dużo miejsca i jest prosta w użytkowaniu. Dodatkowo może wytrzymać przez wiele lat, bez żadnych problemów i zacinania się. Drzwi szafek powinny być wyposażone w blokadę zabezpieczającą przed ich uszkodzeniem oraz w szczeliny wentylacyjne, zapewniające prawidłową cyrkulację powietrza. Każda szafka oczywiście powinna mieć swój numer lub nazwisko ucznia, który z niej korzysta. Metalowe szafki szkolne najlepiej połączyć w jedną całość i przymocować do ściany. Stanowi to ochronę przed ich przewróceniem się w różnych, niekiedy zwariowanych warunkach, jakie panują w szkole.